EĞİTİM KADROMUZ

Utku AKINCI (Bas Gitar-Kontrbas)

1982 yılında İstanbul’da doğdu. İlk öğrenimini Atış alanı İ.Ö.Okulunda, orta öğrenimini Bakırköy ortaokulunda tamamladı. Müzik öğrenimine 12 yaşında Melek Helvacı ile piyano dersleri alarak başladı.1996 yılında İstanbul Anadolu Güzel SanatlarLisesi’nin sınavını kazanarak 2000 yılında buradan mezun oldu.Yine 2000 yılında kazandığı Marmara Üniversitesi Müzik öğretmenliği bölümünde Kerim Soysal ile Kontrbas çalışmalarına başladı ve 2005 yılında başarıyla mezun oldu.
Birçok orkestra ve grupta müzisyenlik yapmış olup 2005 yılından itibaren İstanbul Büyükşehir Belediyesi şehir tiyatroları orkestrasında bas gitar ve kontrbas sanatçısı olarak birçok oyunda yer almış (İstanbul efendisi, Kabare, Lüküs Hayat) ve halen görevine devam etmektedir.

Hüma ÇETİNKAYA (ŞAN-PİYANO)

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bölümü Şan Ana Sanat dalından mezun oldu. 2007 yılında Kocaeli Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesi Müzik Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisans Programını tamamladı. 2010 yılında yılında Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Eğitimi Anabilim Dalı Şan Ana Sanat Dalında Yüksek Lisansını tamamladı. 2005 – 2008 yılları arasında İstanbul Devlet Opera ve Balesi Solist sanatçısı Ahmet Öncül ile çalışmış olup şan eğitmenliği yapmakta ve şan çalışmalarına da devam etmektedir.

Yiğit ŞENTÜRK (Keman)

Ortaokul ve lise eğitimini İstanbul Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi müzik bölümünde tamamladı.
Keman eğitimine 13 Yaşında Namık Kemal Yıldırım ile başlayan ve daha sonra Süheyl Petekoğlu ile devam eden Yiğit ŞENTÜRK, 2000 yılında Kocaeli Üniversitesi GSF müzik bölümünü kazandı. Burada keman eğitimine Gonca Çelikel’ le devam etti. 2005 yılında İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü müzik öğretmenliği yüksek lisans programına kabul edildi. Bu bölümden 2008 yılında mezun oldu. AR-EL Eğitim kurumları ve Şişli Terakki Lisesinde keman öğretmeni olarak görev yaptı.2011 yılında kuruşunda yer aldığı Kadıköy Melodi Güzel Sanatlarda

Kurum Müdürlüğü ve keman öğretmenliği görevine devam etmektedir.

Sarper AKSOY (Klarinet)

Marmara Üniversitesi Müzik Eğitimi Klarinet Ana Sanat Dalı’ndan mezun olmuştur. Çeşitli sanatçıların konser ve stüdyo çalışmalarına eşlik etmiştir.
Halen Son Irmak Doğa Orkestrasında ve Marmara Üniversitesi Halk Müziği Orkestrasında çalışmalarına devam etmektedir.

Özlem OCAKDAN (Flüt/Yan Flüt)

Müzik eğitimine 15 yaşında Nedim Ertuna ile flüt çalışmalarıyla başladı. 2008 yılında Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bölümü Flüt Anadalına kabul edildi.  Doç. Dr. Ece Karşal ile Flüt, Yrd. Doç. Dr. David Walters ile Armoni, Kompozisyon,  Hyun Sook Tekin ile piyano eğitimi aldı. Üyesi olduğu Marmara G.S.F. Oda orkestrası ile konserler verdi. 2013 yılında Marmara Üniversitesi Eğitim Fakültesi pedagojik formasyon eğitimini tamamladı. 2012 yılından Kadıköy Melodi Güzel Sanatlarda görevine devam etmektedir.

  Arya ACER (Piyano)

1995 yılında İstanbul da doğdu. Piyano eğitimine 4 yaşında Derya Karakoçan ile başladı. Avni Akyol Güzel Sanatlar Lisesi ni bitirdi. 2013 yılında  Marmara Üniversitesi Müzik Öğretmenliği bölümüne kabul edildi. Lisans eğitimi boyunca Prof. Dr. Filiz KAMACIOĞLU ile piyano eğitimini sürdürdü. 2017 yılından itibaren Kadıköy Melodi Güzel Sanatlar Kursunda piyano öğretmeni ve korrepetitör olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Besme LAZAR (Keman-Piyano)

1993 yılında İstanbul da doğdu. Keman eğitimine 12 yaşında Yiğit ŞENTÜRK ile başladı. 2011 yılında Adıgüzel Güzel Sanatlar Lisesini bitirdi. Aynı yıl Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi ne kabul edildi. Zeynep KARAÇAL ile keman , Didem LOPEZ ile piyano ,David WALTERS ile armoni  çalıştı. Marmara Üniversitesi GSF Orkestrasında başkemancı olarak görev aldı. 2016 yılından bölüm 1.si olarak mezun oldu. 2017 yılında Marmara Üniversitesi Eğitim Fakültesinde pedagojik formasyon eğitimini tamamladı. 2015 yılından itibaren Kadıköy Melodi Güzel Sanatlar Kursunda Keman ve Piyano öğretmeni olarak  çalışmalarını sürdürmektedir.

 İlkan ATAY (Piyano-Şan-Kompozisyon-Akordeon)

1997 İstanbul TRT Çocuk Korosu, 1998 de İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda yarı zamanlı piyano  bölümlerine kabul edilerek eğitimine başladı. Avni Akyol Güzel Sanatlar Lisesi’nde piyano bölümünden mezun oldu. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı yarı zamanlı şan, ardından Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’ne kabul edildi.Dr. David Walters ile kompozisyon eğitimine başladı. Bologna G.B. Martini konservatuarı’nda Chiora Benatti ile kompozisyon ve caz kompozisyon çalıştı. Eğitiminden sonra çeşitli vakıflarda ve kolejlerde çalışıp İstanbul Devlet Tiyatrolarında piyanislik, İstanbul Şehir Tiyatrolarında orkestra şefliği yaptı. 2012 yılından itibaren Kadıköy Melodi Güzel Sanatlar Kursunda piyano, kompozisyon ve şan öğretmeni olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir